Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ram 10166356



*

nr 1016 6356


Ram

+ fat, silver och emalj, Norge, bland annat David Andersen, höjd: 7 längd: 9 cm cm


Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 februari 2016
kl 18:43:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/2 17:28:45 1      700 kr
1/2 18:13:06 2      1.300 kr
1/2 18:28:33 3      1.000 kr
1/2 18:28:33 2      1.100 kr (Budbetjänt)
1/2 18:28:58 3      1.200 kr
1/2 18:28:58 2      1.300 kr (Budbetjänt)
1/2 18:28:59 4      1.600 kr
1/2 18:29:24 3      1.500 kr
1/2 18:29:24 4      1.600 kr (Budbetjänt)
1/2 18:29:47 3      1.700 kr
1/2 18:31:52 4      2.200 kr
1/2 18:32:39 3      2.000 kr
1/2 18:32:39 4      2.200 kr (Budbetjänt)
1/2 18:33:05 3      2.400 kr
1/2 18:35:18 4      2.600 kr
1/2 18:35:41 3      2.800 kr
1/2 18:38:14 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk fat norden nordeuropa norge norsk ram silver silver och emalj skandinavien skandinavisk ädelmetall
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:53
  • 8236 Färglitografier
    ett par, ramar med rosetter, färglitografi, ytterm..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:16
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr